ANKARA’DAN ”YENİ ALSANCAK” MÜJDESİ!

0 209

Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu, Alsancak Stadı ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Kendisine Alsancak Stadı için gösterdiği azim ve gayret nedeniyle, taraftarlarımız adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Başkanımızın Açıklamaları:

İsmi Altay Spor Kulübü ile özdeşleşen, Türk futbol tarihinin en önemli anlarına tanıklık etmiş Alsancak Stadı’nın yeni projesi ve kullanım hakları için Ankara’da gerçekleştirdiğimiz toplantıdan İzmir’e güzel haberlerle dönmekteyim.

Geçtiğimiz ay Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım ile Alsancak Stadı’na dair yaptığımız görüşme sonrası bugün, Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sayın Dursun Türk ile bir araya geldik. Stat projesinin detaylı olarak tarafımıza aktarıldığı toplantıda İzmir Milletvekillerimiz Sayın Mahmut Atilla Kaya, Sayın Hamza Dağ, Gençlik ve Spor Bakanlığı İzmir İl Müdürü Sayın Ali Osman Tatlısu, İZVAK Başkanı Sayın Ali Erten ve Proje Mimarı Alper Aksoy ile birlikte projeye adına beklentilerimiz ve Altay Spor Kulübü’nün stat üzerindeki haklarını bir kez daha dile getirdik.

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin plan tadilatını onaylamasının hemen ertesi günü Bakanlık nezdinde çalışmalara başlanırken; Yeni Alsancak Stadı’nın projesi en kısa zamanda hazırlanıp inşaatın 2017’de başlayacağı müjdesini aldık. Proje Mimarı Alper Aksoy’u 15 gün içerisinde İzmir’e davet ederek yerinde etüt çalışmalarına başlayacağız.

Biz kez daha belirtmekte fayda görüyorum; Her platformda Altay Alsancak Stadı’nın takipçisiyiz. Sürecin hızlanması için özel talimat veren Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ile konunun bire bir takipçisi olan İzmir Milletvekillerimiz Sayın Hamza Dağ ve Sayın Mahmut Atilla Kaya başta olmak üzere tüm bürokratlarımıza Altay Camiası adına teşekkürler ederim…

Benzer Haberler

Yorum Yok

Cevap Bırakın