BAŞKANIMIZDAN ATATÜRK GÜNÜ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

0 233

Başkanımız Sn. Özgür Ekmekçioğlu, 14 Ekim Atatürk Günümüz ile ilgili sosyal medya üzerinden bir açıklamada bulundu.

Ulu Önder Atatürk, 14 Ekim 1925 günü kulübümüzü ziyaret ederek kurucularımızı onurlandırmış ve seneler sonra aynı sevgiyle siyah-beyaz renklere gönül verecek biz gelecek nesillere büyük bir miras bırakmıştır. Bundan 91 yıl önce gerçekleşen ziyarette Atatürk’ün, Altay’ın başarıları ve yapılanması karşısında söylediği; ‘‘Altay Spor Kulübünde tanıdığım gençlik iftiharı hak ediyor. Bu gençliğe dayanarak, istikbalin kuvvet ve saadeti açıkça görülmektedir.” sözü üzerimize büyük bir sorumluluk yüklemiştir.

Altay’ımız, yetiştirdiği ‘‘Türkiye’ye mal olmuş sporcular’’ haricinde, kendine has kültür, tarihi ve taraftarıyla da Türk sporuna damga vurmuş, İzmir’de Türk milliyetçiliğinin sporda da filizlenmesine kaynaklık etmiş bir camiadır. Bunun haricinde; Osmanlı’nın son dönemlerinden Kurtuluş Savaşı’na kadar giderek büyüyen bağımsızlık bilinçlenmesinde Altay Spor Kulübü, gerek yabancı kulüplerle yaptığı maçlarda kazandığı zaferler ve gerekse Milli Mücadelede gösterdiği yararlılıkla ön plana çıkmıştır.

Kimi Altaylı cephede şehit olurken; kimi Altaylı Anadolu’nun işgaline karşı halkımızı bilinçlendirmek için her yolu denemiş ve başarılı olmuştur. Yeşil sahaların yanında; bu sezon yönetimimizin çıktığı yolda itici gücümüz olan Siyah-Beyaz renkler ile Armaya gönül vermiş BÜYÜK ALTAY’ın BÜYÜK taraftarı ile bu anlamlı günde birlikte olmaktan büyük mutluluk duydum.

Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bağımsızlığımız için mücadele eden tüm ecdadımız ve Altay Spor Kulübünün kurucularının mekanı cennet, ruhları şad olsun…

Benzer Haberler

Yorum Yok

Cevap Bırakın