BÜYÜK TAARRUZ

Geçtiğimiz hafta içinde Bornova’daki 6 futbol okulunu 1300’ü aşkın öğrencisiyle bünyesine katan Altay, bu kez aralarında Başkent Ankara’nın da olduğu; Anadolu’nun 8 ilinde ve İzmir içi 19 merkezde futbol okulu yapılanmasını tamamladı.

Ankara’nın yanı sıra Konya, Antalya, Mersin, Manisa, Hatay, Muğla ve Aydın‘da futbol okulu yöneticiliği yapan antrenörlerle Vali Kutlu Aktaş Tesisleri’nde bir araya gelen yönetim, atılan karşılıklı imzalarla yaklaşık 1500 öğrencinin eğitim gördüğü bu şehirlerdeki okulları, kulüp çatısı altında topladı. Altay’da ayrıca Ulukent, Bahçelievler, Çiğli Organize, Menemen, Ayrancılar, Balçova-Narlıdere, Cengizhan, Gaziemir, Gürçeşme, Karabağlar, Üçyol, Atakent, Akıncılar, Egekent, Gümüşpala, Özkanlar, Çay Mahalle, Osmangazi ve Foça futbol okullarının siyah-beyazlı renklere dahil olmasına yönelik protokoller de yapıldı.

19 merkezdeki öğrenci mevcudunun 2800 olduğunu belirten Altyapı Direktörü Mahmut Gözüaçık, tüm futbol okullarındaki öğrenci toplamının ise 5.600’e ulaştığını söyledi. Gözüaçık, “Önümüzdeki dönemde şube ve öğrenci sayısını daha da attıracağız. Başkanımız Özgür Ekmekçioğlu’na verdiğimiz, 2017 sonunda 8 bin sporcu sözünü gerçekleştirebilmek ve 102 yıllık Altay kültürünü daha çok yerde vizyona sokmak için var gücümüzle çalışacağız.” dedi.

Benzer Haberler

Yorum Yok

Cevap Bırakın