ÇALIŞMALARIMIZ

ÇALIŞMALARIMIZ

FAALİYETLERİMİZ:

BAO Ailesi olarak 2005 yılında temellerimizi o dönemdeki tek aktif site olan altaysk.com ‘un forum sayfalarında attık. O dönemde, sosyal medya (twitter, facebook, instagram v.s.) yoktu ve farklı kanallardan Altaylıların toplandığı tek adres altaysk.com idi.

2004-2005 yıllarında altaysk.com ‘un forum sayfalarında başlayan dostluğumuz Alsancak Tayfa’nın kurulması ve daha sonra da kabus1914.com internet adresinin alınmasına yol açtı.

5 Ekim 2006 tarihinde ilk internet sitemizi kabus1914.com ‘u açtık ve değerli taraftarlarımızın hizmetine sunduk. Sitemizin tanıtımını ise, İzmir Atatürk Stadı’nda oynadığımız bir maç öncesi UNUTMA! SEN OLMADAN BİR EKSİĞİZ! Diyerek yayınladığımız bir yazıyı taraftarlarımıza dağıtarak yaptık. Çok olumlu tepkiler aldık ve taraftarlarımız bizleri hemen benimsedi. Zaten biz de tribünden insanlardık. Daha sonra sitemizin adını BuyukAltay.Org olarak değiştirdik.

5 Ekim 2006’dan bugüne çok şey yaşadık, çok şey paylaştık. İşte aklımızda kalanlar:


GÜNDOĞDU ORGANİZASYONLARI:

BAO ekibi olarak 2006 – 2007 sezonunda, taraftarlarımızı maç öncesi Gündoğdu Meydanı’nda birlik olma ve Altay Alsancak Stadı’na birlikte gitme fikriyle yola çıktık. Sitemiz aracılığıyla yaptığımız ilk duyurular ve ilk buluşmalarda önce onlarca Altaylı bir araya gelirken, daha sonra Altayımızın her maçında, maçtan 2–3 saat önce taraftarlarımız kendiliğinden bir araya gelmeye başladı ve önce yüzler ve daha sonra binler Gündoğdu Meydanı’nı ve Alsancak sokaklarını Altay marşları ile inletti.Daha sonra bu organizasyonu derneğimizin kurulması ile birlikte, derneğimize devrettik. Şu anda taraftar derneğimiz, Altayımızın önemli iç saha maçlarında, maç öncesi taraftarlarımızı Gündoğdu’da toplanmaya çağırmaktadır.

Konuyla ilgili resim ve detaylı bilgi için lütfen tıklayınız…


 

MAÇ ÖNCESİ BULUŞMALARIMIZ: (EKO PUB)

BAO ailesi olarak, hafta sonu Altayımızın maçı öncesi EKO PUB’da buluşuyor, kahvaltı yapıyor ve maç öncesi sohbetlerimizi ediyoruz. Alkollü alkolsüz içeceklerimizi içiyor, aile ortamında sevdamızı yaşıyoruz. Tezahüratlarımızla Alsancak’ı inletiyoruz.Maç öncesi Gündoğdu’da toplanan taraftarlarımızla birlikte stada yürüyoruz. Maç öncesi buluşmalarımıza tüm taraftarlarımız davetlidir.

Not: Alsancak Stadımızın yıkıldığı için, EKO PUB buluşmalarımıza ara vermek zorunda kaldık. Gerek Menemen, gerek Buca’da maç öncesi sohbetlerimize devam ediyoruz.

Konuyla ilgili bazı resimler için lütfen aşağıdaki linklere tıklayınız.

Link1    Link2    Link3    Link4    Link5


ALTAY ORMANI:

Taraftar gruplarımızdan YSKA’nın başlatmış olduğu ALTAY ORMANI’na maddi manevi katılım sağladık. YSKA’daki dostlarımızla elele, omuz omuza bir kampanya gerçekleştirdik. Bu vesile ile YSKA’ya tekrar teşekkür ederiz.

YSKA’daki ilgili haber için lütfen tıklayınız.

Konuyla ilgili fotoğraflar için lütfen tıklayınız


DEPLASMAN ORGANİZASYONLARI:

Altayımızı az ya da çok her deplasmanda temsil etme gayreti içerisindeyiz. Ama bazı deplasmanlar bizim için çok daha özeldir. Özellikle 2012-2013 sezonunda Buğsaşspor örneğinde olduğu gibi. İzmir-Ankara ve İstanbul’da yaşayan BAO Ailesine mensup taraftarlarımız, Ankara’da bir araya geldi. Güzel bir kahvaltı yaptı. Daha sonra da Anıtkabir’i ziyaret eden taraftarlarımız, Bugsaşspor maçına geçti. Güzel anılarımız için lütfen aşağıdaki linklere tıklayınız.

  • Deplasman otobüslerimizin içinde sigara içilmemektedir.

Link1     Link2     Link3     Link4


LÖSEMİLİ ÇOCUKLARIMIZA ZİYARET:

BAO Ailesi olarak Alsancak’ta bulunan çocuk hastanesinde onkoloji bölümündeki kardeşlerimizi ziyaret ettik. Kendilerine oyuncak ve atkı hediye ettik. Palyaço ekibimizle birlikte, yüzlerinin bir nebze olsun gülmesini sağladık.

Altay - Hastane Ziyaret

Konuyla ilgili fotoğraflar için lütfen tıklayınız.


YEMEK ORGANİZASYONU

UNIA ile birlikte 2013-2014 sezonu öncesi, geliri altyapıya verilmek üzere bir yemek tertipledik. Son derece güzel görüntülerin oluştuğu yemek sonrası elde edilen gelir, altyapıya bağışlandı. 2014-2015 sezonunda ise, UNIA’nın tek başına organize ettiği yemeğe katıldık. Desteğimizi kendilerine verdik.


ÜRÜNLER:

İngiliz stilinde bir atkımızın olmadığını hissettik. Bizim Newcastle United’dan neyimiz eksik dedik. Borussia Dortmund’un resmi atkı imalatçısı ile görüşüp ALTAY ATKISI çıkarttık. Bu atkının gelirini de lisanslı ürünler mağazamıza bağışladık. Atkı için hala talep almaktayız. Lakin, bu konuyu lisanslı ürünler mağazamıza iletmeniz gerekmektedir.


LİSANSLI ÜRÜNLER TASARIM:

BAO Tasarım ekibimiz, Altay Spor Kulübü lisanslı ürünlerini tasarlamaktadır. Sayısız atkı, forma, t-shirt tasarımı yapan ekibimiz, aynı zamanda 100. Yıl formasını da tasarlamıştır. BAO TASARIM EKİBİ çalışmalarına her sezon yenisini eklemektedir.


DEPLASMAN MASRAFLARI:

Kulübümüzün deplasman masraflarını bir nebze olsun hafifletmek adına, 2012-2013 Sezonunda İstanbul deplasman masraflarının önemli bir kısmını karşıladık. (Yol+Konaklama+Sehir içi transfer).

Haber Linki

Haber Linki


TARAFTAR HAKLARI:

BAO Ekibimizin üyeleri aynı zamanda TARAFTARIN ve TARAFTAR HAKLARININ yanındadır. Bu yüzden İzmir’de kurulmuş olan TARAFTAR HAKLARI DERNEĞİ ile ortak çalışmalar içerisindeyiz. Taraftar Hakları Derneği’nin, Türkiye’de bir eksiği kapatmaya çalıştığının farkındayız. THD Yönetim Kurulu’nda görev almaktayız.

Taraftar Hakları Derneği’nin düzenlediği E-BİLET’E HAYIR etkinliğinde biz de vardık!

Link 1


SU İÇİNDE ALLIANOI

İzmir Bergama’da sular altında kalan antik kent, Allianoi konusunda kamuoyunun ilgisini çekmeye çalıştık. Hazırladığımız pankartı bir maç günü stada sokmaya çalıştık. İzmir emniyeti izin vermedi. Konuyla ilgili ifadelerimizi verdik. Konu ulusal basına yansıdı.


SOSYAL MEDYA:

Altay Spor Kulübü konusunda sosyal medyayı çok aktif kullanıyoruz. Facebook’daki Altay, Forza Altay, Altay TV, Altay Gazetesi, BuyukAltay.Org v.b. sayfalar ile, Twitter’daki en aktif sayfaların adminlikleri üyelerimiz tarafından yapılmaktadır..