GÜNDOĞDU

GÜNDOĞDU

GÜNDOĞDU

Gündoğdu Meydanı ve Alsancak Semti her Altaylı için farklı bir öneme sahiptir.

2006 – 2007 sezonunda, taraftarlarımızı maç öncesi Gündoğdu Meydanı’nda birlik olma ve Altay Alsancak Stadı’na birlikte gitme fikriyle yola çıktık. Sitemiz aracılığıyla yaptığımız ilk duyurular ve ilk buluşmalarda önce onlarca Altaylı bir araya gelirken, daha sonra Altayımızın her maçında, maçtan 2–3 saat önce taraftarlarımız kendiliğinden bir araya gelmeye başladı ve önce yüzler ve daha sonra binler Gündoğdu Meydanı’nı ve Alsancak sokaklarını Altay marşları ile inletti.

Taraftar derneğimizin kurulmasından sonra ise, organizasyon görevini derneğimizi devrettik, sadece ve sadece derneğimizin organize ettiği “Maç Öncesi” buluşmaları sitemizde duyurduk.

Meydanlar bizim! Yarınlar Bizim!

Artık, Altaylı olan herkes biliyor ki, Altay Alsancak Stadı’ndaki her maçımız öncesi, Büyük Altay taraftarları Gündoğdu Meydanı ve çevresinde toplanmaya başlar, derneğimizin öncülüğünde Gündoğdu Meydanı’ndan (Eko Pub’ın önünden geçerek) Sevinç Pastanesine doğru süzülür, Kıbrıs Şehitleri’ne akarlar. Kıbrıs Şehitlerinin sonundan, Alsancak Gar istikametine doğru yönelerek, meşhur Albatros barının önünden geçerek, stada doğru yönelirler.

Var mıdır? “O Bi Altaylı” marşını söyleyerek Kıbrıs Şehitleri’nde yürümekten daha güzel bir duygu?

Var mıdır? Daha önce yüzünü bile görmediğin bir insanla, aynı meydanda toplanarak omuz omuza stada doğru ilerlemekten daha güzel bir duygu?

Sen de katıl, binlerin arasına. Binlerde bir parça ol ve her parçanda Altay’ı yaşa ve yaşat!

Artık, Meydanlar bizim! Yarınlar Bizim! Her maç öncesi Alsancak’ı siyah beyaz boyuyoruz, her maç öncesi Alsancak’ı BÜYÜK ALTAY sesleri ile inletiyoruz.

Ve sakın, Unutma! Sen olmadan bir eksiğiz!