ÖZGÜR EKMEKÇİOĞLU TEKNİK HEYET VE FUTBOLCULARA KOL KANAT GERDİ

0 696

Cizrespor beraberliğiyle namağlup liderliğini sürdürmesine rağmen taraftarların tepkisine hedef olan Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu açıklama yaptı

İki hafta önce takımı zirveye taşımasına rağmen sürpriz şekilde görevine son verilen teknik direktör Serdar Sabuncu’nun yerine takımın başına getirilen Özgür Doğramacı’ya yönelik eleştirilere kalkan olan Başkan Ekmekçioğlu, “Değişiklik yapmak gibi bir düşüncemiz yok” dedi. Başkan Ekmekçioğlu, bu sabah tesislerde kahvaltıda bir araya geldiği futbolculara ve teknik heyete moral verdi. Taraftardan destek beklediklerini söyleyen Başkan Ekmekçioğlu, şöyle konu,tu:

“Onlar bizim başımızın tacı. Kararımıza saygı duymalarını istiyoruz. Önemli olan isimler değil, işbirliği içinde hedefe yürümek. En önemli şey camiamızın bize destek olması. Lig uzun bir maraton. Bu yarışta zayıf takım-güçlü takım ayrımı yok. Herkes birbirinden puan alabiliyor. Örneğin bizim deplasmanda yendiğimiz Ankara Demirspor, zirve yarışındaki Çorum Belediyespor’dan dış sahada puan aldı. Lider olduğumuz için takımlar bize karşı ekstra motive olup, daha kapalı oynuyor. Hatalar, eksiklikler üzerinde daha çok çalışacağız.”

RÜZGAR DÖNDÜ

Altay’da sezon başında transfer yasağının kaldırılıp güçlü bir kadro kurulmasıyla oluşan pembe tablo, son haftalarda bozulmaya başladı. Sezona 2 maçta 2 galibiyetle lider başlayan siyah beyazlılarda geçen sezon başından bu yana görevde olan teknik direktör Serdar Sabuncu, 3’üncü hafta iç sahadaki Tekirdağspor beraberliğinin ardından takım namağlup zirvedeyken görevden alındı. Sabuncu’yla birlikte Profesyonel Şube Başkanı Alex Padulano da istifa etti. Karara tepki gösteren taraftarların protestosu, iç sahada üst üste ikinci maçta da puan kaybedilince doruk noktaya çıktı.

Benzer Haberler

Yorum Yok

Cevap Bırakın