TARAFTAR HAKLARI’NDAN AÇIKLAMA

0 297

Taraftar Hakları Derneği yaşanan terör olayları ile ilgili açıklama yaptı.
Sezon başında yaptığımız açıklamada şiddetin tribünlerin içinde değil kökü dışarıda bir sorun olduğunu arka planda ülke genelinde devam eden bir şiddet ve terör iklimi varken, transfer edilen yıldızların parlayamayacağını ve bir noktadan sonra futbol konuşmanın anlamsız olacağını belirtmiştik.
Yanılmış olmayı çok isterdik; ancak, geldiğimiz noktada Ankara’nın batısında evden çıkmamayı, doğusunda ise evlerini hatta yurtlarını terketmeyi salık veriyor tüm haber bültenleri halkımıza…
Türkiye Futbol Federasyonu ve hükümet yetkilileri hafta sonu İstanbul’ da ve Adana’ da oynanacak olan derbiler öncesi böylesi bir ortamda nasıl bir karar verecek endişeyle bekliyoruz. İstihbarat teşkilatları olası terör saldırıları için derbileri işaret etmişken, bugün İstanbul yine bir terör saldırısıyla kana bulanmışken, şiddeti önlemek için sadece taraftarın cebine zorla soktuğunuz passolige güveniyorsanız eğer, taraftarın ve halkın böylesi kitlesel olarak katıldığı etkinliklerde can güvenliği sağlayamayacağınıza dair en ufak bir endişeniz varsa üstelik liglerimizi tatil edin.
Fransa Almanya milli maçı esnasında Paris’ te yaşanan terör saldırısı sonrası birçok maçın tatil edilmesini hatırlayın. Ne olursa olsun gösteri devam etmeli mantığı bir taraftarın dahi canının yanmasına sebep olacaksa bu vebalin altından kalkamayacağınızı önemle hatırlatırız..

Benzer Haberler

Yorum Yok

Cevap Bırakın